Wypełnianie bruzd i zmarszczek

Zastosowanie kwasu hialuronowego obecnie jest jednym z podstawowych zabiegów w medycynie estetycznej, a małoinwazyjność i jednocześnie znakomite efekty bez konieczości stosowania skalpela dają mu przewagę nad klasyczną chirugią plastyczną. Fakt, iż kwas hialuronowy jest bezpiecznym, naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu i tym samym nie wywołuje reakcji uczuleniowych przyczynił się do rozkwitu medycyny estetycznej. Preparaty kwasu hialuronowego w zależności od jego postaci i stężenia wykorzystujemy zarówno do wypełniania drobnych jak i głębokich zmarszczek, a nawet bruzd, głównie na czole, jak też w przypadku opadającego kącika ust czy zbyt wyraźnego fałdu nosowo-wargowego. Efekt zabiegu w zależności od rodzaju preparatu utrzymuje się od 4-6 miesięcy w przypadku kwasu hialuronowego nieusieciowanego do około 12 miesięcy przy zastosowaniu kwasu usieciowanego, jednoczasowo pobudzając organizm do rozpoczęcia naturalnych procesów regeneracji skóry i tkanki podskórnej w miejscu podania preparatu.

Zastosowanie:

 • zmarszczki i bruzdy na czole

 • zmarszczki pomiędzy brwiami

 • kurze łapki

 • policzki

 • fałdy nosowo-wargowe

 • zmarszczki wokół ust

 • kąciki ust

 • bruzda koralowa szyi

 • wciągające blizny potrądzikowe na twarzy

Przeciwwskazania:

 • leki zmniejszające krzepliwość krwi np. aspiryna

 • miesiączka

 • aktywna opryszczka

 • infekcja skóry w miejscu podania preparat,

 • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie na kwas hialuronowy

 • choroby reumatoidalne o podłożu autoimmunologicznym np. toczeń

 • skłonność do powstawania blizn przyrosłych

 • ciąża i karmienie piersią

 • młodzież poniżej 18 roku życia,

 • przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze

Cena *od 600 zł.

usuwanie zmarszczki śmiechowej

Podnoszenie kącików ust

Zabieg polega na wstrzyknięciu w odpowiednie miejsca kwasu hialuronowego usieciowanego, którym wytwarza się mostki podnoszące opadające kąciki ust. Efekt jest natychmiastowy i na tyle spektakularny, że już samo zniwelowanie kształtu ust z opadającej ,,podkówki" do wyrównania ich linii nadaje twarzy naturalny i bardziej radosny wygląd, pozbawia ją wrażenia nieustannego smutku czyniąc twarz o wiele młodszą i atrakcyjniejszą. Zaden inny zabieg estetyczny nie jest w stanie tak bardzo ożywić twarzy jak podniesienie opadających kącików ust. Radosna twarz w dzisiejszych czasach jest wizytówką człowieka sukcesu, dlatego warto zdecydować się na taki zabieg zanim lato w pełni odkryje przed nami swoje uroki.

Zabieg wykonywany jest z użyciem wysoko oczyszczonych preparatów kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem naszego organizmu. Efekt zabiegu utrzymuje się w zależności od zastosowanego preparatu - od 6 do 12 miesięcy.

Bardzo rzadko jako efekt niepożądany wstrzyknięcia depozytu pod skórę miejscowo mogą pojawić się tzw. petocje, czyli drobne wybroczynki w miejscach wkłuć, które wchłaniają się w ciągu kilku dni nie pozostawiając śladu.

Cena *800 zł.

Wypełnianie doliny łez 

Jednym z wielu problemów estetycznych są podkrążone oczy sprawiające wrażenie sińców, czasami nawet z wgłębieniami na wysokości brzegu dolnej krawędzi oczodołu. Zmęczenie, przepracowanie, stres czy niezdrowy tryb życia nie są jedynymi czynnikami mającymi wpływ na powstawanie cieni pod oczami, czasem przyczyną są także pewne cechy rodzinne. Do głównych przyczyn posiadania cieni i dołów pod oczami można zaliczyć:

 • cienką skórą wokół oczu, przez którą prześwitują naczynia krwionośne lub mięśnie oka

 • widoczne małe poszerzone naczynia krwionośne w tym obszarze

 • zaburzenia pigmentowe np. na skutek nadmiernego opalania i braku ochrony oczu

 • głęboko osadzone gałki oczne

 • zapadniętą dolną powieka, tworzącą dół pod okiem

 • częstym problemem jest także tzw. dolina łez czyli bruzda biegnąca skośnie w dół począwszy od wewnętrznego kącika oka.

Wskazania do zabiegu wypełnienia doliny łez:
Zabieg zalecany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom, którym zarysowują się zagłębienia pod oczami. Najczęściej zwracamy na nie uwagę po 40 roku życia, ale nie zawsze wymagają one korekty.
W różnym wieku można zauważyć, że są one zbyt widoczne i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy. Ten moment jest najlepszy na podjęcie decyzji o ich korygowaniu. Najskuteczniejszym w tym przypadku, z od razu widocznym efektem jest zabieg wypełniania kwasem hialuronowym nieusieciowanym. Zabieg zaleca się także:

 • w celu redukcji sińców i cieni pod oczami

 • zmniejszeniu wrażenia „podkrążonych oczu”

Na czym polega zabieg:
Preparat kwasu hialuronowego wstrzykuje się bardzo cienką iglą w miejsce, gdzie tworzy się zagłębienie oczodołu pod okiem (tzw. dolina łez). Podajemy zazwyczaj od 0,2 ml do 0,5 ml preparatu na każde oko, w zależności od wielkości i głębokości zagłębienia.
Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza odpowiednio rozmasowany w skórze.
Efekt zabiegu korekcji cieni i dołów pod oczami:
Bezpośrednio po zabiegu zagłębienia, jakie tworzą się pod oczami, spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie oczodołu. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd.
Wstrzyknięty kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość co powoduje, że kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze bardziej widoczny. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu.
W końcowym efekcie uzyskujemy więc spłycenie zagłębienia, zmniejszenie zasinienia oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.
Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt?
Osoby przed 40 rokiem życia zazwyczaj są usatysfakcjonowane po pierwszym zabiegu, podczas którego podaje się od 0,5 do 1 ml kwasu hialuronowego. W starszym wieku, gdy zagłębienia są głębsze, zazwyczaj efekt satysfakcjonujący uzyskiwany jest po drugim zabiegu, wykonanym po upływie 3-4 tygodni po pierwszym zabiegu.
Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu:
Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie tytoniu bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.
Jak często należy powtarzać zabieg?
Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 4 - 6 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu.
Zalecenia po zabiegu:
Należy 2 razy dziennie smarować skórę kremem kojącym jednocześnie delikatnie masując okolicę, gdzie został podany preparat. Jeżeli po zabiegu pojawiły się siniaki, można je smarować żelem Lioton 1000 przyspieszającym ich znikanie.
Gdy po kilku dniach ustąpi zaczerwienienie, obrzęk, można zaprzestać stosowania powyższych preparatów i powrócić do swojej regularnej pielęgnacji skóry,

Cena *od 600 zł.

Redensity II Lublin