Zalecenia po zabiegu laserem frakcyjnym CO2


Emocje związane z zabiegiem laserowego odmładzania skóry zwykle sprawiają, że podczas wizyty w gabinecie jesteśmy w stanie zapamiętać niewiele z przekazanych nam informacji o pielęgnacji pozabiegowej. Po powrocie do domu zdarza się zapomnieć o istotnych informacjach, które nam przekazano i możemy popełnić błędy, które zaważą o efekcie ostatecznym zabiegu.

Dlatego po krótkim odpoczynku w domu, warto zapoznać się jeszcze raz z otrzymaną w Gabinecie Laura ulotką. Znajdziemy tam wszystkie najważniejsze zalecenia, jak powinno przebiegać prawidłowe postępowanie domowe po zabiegu laserem frakcyjnym, jak też odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań, zwykle zadawanych podczas takiej wizyty.

Pytanie: Kiedy można umyć twarz, po zabiegu laserem frakcyjnym?

Odpowiedź: Jedną dobę później - jeżeli zabieg był wykonywany wieczorem to myjemy twarz dopiero wieczorem następnego dnia. Zalecenie to wynika z faktu, że woda bardzo łatwo przenika przez głębsze warstwy naskórka, co sprzyja stanom zapalnym i wydłuża gojenie. Uszkodzony po zabiegu laserem frakcyjnym naskórek jest podatny na wnikanie infekcji, dlatego do mycia skóry zaleca się użycie specjalnej, odkażającej emulsji myjącej (każdy pacjent dostaje ją w naszym gabinecie po zabiegu gratis - opakowanie 50 ml.).

Pytanie: Jak najlepiej osuszyć skórę po umyciu?

Odpowiedź: Najważniejsze, aby nie pocierać twarzy ręcznikiem. Najlepiej będzie, gdy ręcznik zostanie do skóry delikatnie przyłożony, tak, aby nie zadrapać i nie uszkodzić naskórka.

Pytanie: Kiedy należy rozpocząć stosowanie preparatów pielęgnujących skórę po zabiegu?

Odpowiedź: W pierwszych dobach po zabiegu powinno się unikać zbyt intensywnie działających preparatów, działając według zasady im później, tym lepiej. Wtedy suchy naskórek szybciej się wyłuszczy, a ,,krateczka", która jest widoczna po zabiegu laserem frakcyjnym szybciej zniknie.

Uczucie ściągania skóry i wrażenie, że jest jej za mało, są jednak mało przyjemne, dlatego dobę po zabiegu frakcyjnym, gdy już umyjemy twarz odkażającą emulsją myjącą– można zacząć stosować specjalistyczne kremy.

Pytanie: Jakie preparaty do pielęgnacji skóry są najlepsze po zabiegu laserem frakcyjnym?

Odpowiedź: W Gabinecie Laura zalecamy do stosowania preparat Epireg, który zawiera w swoim składzie między innymi powszechnie stosowane w lecznictwie związki srebra o działaniu antyseptycznym.

Pytanie: Czy po zabiegu można stosować kremy nawilżające?

Odpowiedź: Nie, ponieważ kremy nawilżające głównie rozmiękczają naskórek i skórę, co nie sprzyja procesowi gojenia.

Pytanie: Do jakich jeszcze zaleceń powinno się stosować po zabiegu laserem frakcyjnym?

Odpowiedź: Bardzo ważne jest, aby pamiętać o szczególnych zasadach higieny w dniach po zabiegu. Przede wszystkim nie należy dotykać skóry, gdyż w ten sposób możemy przenieść bakterie i doprowadzić do infekcji. Warto też zmienić pościel na czystą i codziennie przed snem wymienić na czystą poszewkę poduszki, na której śpimy (najlepiej, aby była uszyta z delikatnej bawełny). Należy też unikać podczas spania leżenia na miejscu poddanym zabiegowi.

Pytanie: Czy po zakończonym procesie złuszczania, gdy będziemy się już cieszyć piękną i jednolicie gładką skórą, warto stosować jakąś szczególną pielęgnację, czy wystarczą do tego kremy ogólnie dostępne w sklepach?

Odpowiedź: Po wszystkich zabiegach upiększających polecamy specjalnie stworzony do pielęgnacji cery krem "Gabinet Laura", który został wyprodukowany na bazie z naturalnych, nie drażniących składników, na co dzień występujących w przyrodzie, bez dodatków konserwantów, siloconów czy parabenów. Krem ten został opracowany dla "Gabinetu Laura" w specjalistycznym laboratorium kosmetycznym wg receptury spełniającej kryteria ekologicznego kremu do twarzy, szyi i dekoltu o właściwościach pielęgnacyjnych.


Autor: Lek. Renata Florek-Szymańska

Chirurgia i Medycyna Estetyczna

,,Gabinet Laura”

Lublin, ul. Niecała 12/11A

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie