top of page

Nici rewitalizujące i liftingujące - rewolucja w medycynie estetycznej

Zaktualizowano: 10 paź 2021

Nici PDO zostały opatentowane w 2008r. w Korei i na przestrzeni ostatnich lat zrobiły prawdziwa furorę w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie. Obecnie nici PDO stały się popularnym zabiegiem ze względu na to, że nie wymagają znieczulenia ogólnego, hospitalizacji i długiej rekonwalescencji. Najlepsze efekty z wykorzystaniem nici PDO uzyskuje się u pacjentów w wieku 30 – 55 lat.

Twarz o kilkanaście lat młodsza bez interwencji skalpela chirurgicznego w 15 -20 min. i to bez większych śladów pozabiegowych? To nie cud, a efekt działania nici PDO (skrót od nazwy polidioksanonu, z którego są wykonane). Polidioksanon to biodegradowalne, niezwykle cienkie i mocne włókno syntetyczne, nie powodujące reakcji alergicznych i nie dające żadnych powikłań, co zapewnia całkowite bezpieczeństwo zabiegu. Nici PDO mają zdolność pobudzania syntezy kwasu hialuronowego i elastyny w skórze. Efekt jest łatwy do przewidzenia, skóra, w którą zostały wprowadzone nici liftingujące PDO, jest lepiej nawilżona, napięta i przede wszystkim bardziej ujędrniona.

Nici PDO to jedna z najnowszych i naszym zdaniem najbardziej efektowna technika medycyny estetycznej, pozwalająca nie tylko na rewitalizację skóry, ale też uniesienie pojawiających się wraz z wiekiem opadających fałdów skóry oraz modelowanie kształtu i poprawę owalu twarzy. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W kolejnym etapie wykorzystywane są biomedyczne właściwości polidioksanonu. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy, czyli stymulacji produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Utrzymują się średnio około 24 miesięcy – po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach. Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu s