top of page

Jak przygotować się do zabiegu z użyciem lasera?

Trwa właśnie w salonach urody sezon na zabiegi z użyciem laserów i technologii IPL. Co zatem powinniśmy wiedzieć na temat przygotowania do zabiegów z użyciem światła lasera?

Dzięki zastosowaniu w medycynie i kosmetologii estetycznej technologii lasera możemy w sposób niemalże bezinwazyjny usunąć lub poprawić wiele defektów, jak na przykład pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki, włókniaki, nieprzemyślany tatuaż czy zbędne owłosienie. Zabiegi z użyciem lasera i światła IPL są też bardzo skuteczne jeżeli chodzi o ich zastosowanie w celu poprawy jędrności i odmłodzenia skóry.

To tylko niektóre wymienione z ogromnej puli nowoczesnych zabiegów z użyciem technologii laserowej, którym możemy poddać się w celu poprawy naszego wyglądu lub zdrowia. Korzystamy z nich coraz częściej, a użycie laserów znajduje coraz to nowe zastosowania.

Nie mniej, niezależnie od tego, jakiej okolicy ciała będzie dotyczył zabieg należy przygotować do niego swój organizm już kilka tygodni wcześniej.

Przede wszystkim przed przystąpieniem do zabiegu twój organizm musi być w ogólnie dobrym stanie fizycznym. Przeziębienie czy opryszczka w stanie aktywnym będzie wykluczająca dla każdego rodzaju zabiegu. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią będziesz musiała wstrzymać się z wykonywaniem tego zabiegu do czasu rozwiązania i zakończenia okresu laktacji.

Szczególne ograniczenia dotyczą osób z przewlekłymi schorzeniami, takimi jak padaczka, cukrzyca, choroby wymagające stosowania leków przeciwkrzepliwych czy choroby psychiczne.

Osoby chorujące na bielactwo powinny raczej zrezygnować z zabiegów laserowych, ponieważ światło lasera może zaostrzyć lub wznowić chorobę.

Podobnie chorzy na padaczk