NICI PDO

 

Nici PDO to jedna z najnowszych i naszym zdaniem najbardziej efektowna technika medycyny estetycznej, pozwalająca nie tylko na rewitalizację skóry, ale też uniesienie pojawiających się wraz z wiekiem opadających fałdów skóry oraz modelowanie kształtu i poprawę owalu twarzy. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W kolejnym etapie wykorzystywane są biomedyczne właściwości polidioksanonu. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy, czyli stymulacji produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Utrzymują się średnio około 24 miesięcy – po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach. Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny i kwasu hialuronowego, skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu. Skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, a owal twarzy się podnosi.

W zależności od rodzaju nici PDO możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy: nici rewitalizujące i nici liftingujące. Korzyści z zabiegów nićmi PDO COG są natychmiastowe, a efekty po zastosowaniu nici utrzymują się długotrwale, nawet około 3 lat.

Wskazania:

  • Działanie anti-aging

  • Lifting konturów twarzy

  • Likwidacja bruzd nosowo-wargowych

  • Widoczne odmłodzenie i poprawa tekstury skóry

  • Uniesienie łuku brwi

 

Zalety nici PDO :

•Bezpieczeństwo

•Brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu

•Szybkie efekty

•Wysoka skuteczność

•Brak nacięć i blizn

•Nici są całkowicie wchłaniane

•Możliwość powtórzenia procedury

•Brak widoczności i wyczuwalności nici

W zależności od rodzaju nici możemy podzielić je na dwie zasadnicze grupy : nici rewitalizujące i nici liftingujące. Korzyści z takich zabiegów są natychmiastowe, a efekty po zastosowaniu nici utrzymują się długotrwale, nawet około 3 lat.

W zależności od wskazań najczęstsze zastosowanie w praktyce mają następujące rodzaje nici:

Nici rewitalizujące PDO Mono

to klasyczne nici PDO wykonane z polidioksanonu, który jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Polidioksanon stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Jest ona powszechnie stosowana w celu podniesienia i ujędrnienia skóry.

Zabieg wykonywany jest z użyciem 10 nici.

Stan po wszczepieniu nici PDO Mono rewitalizujących - zdjęcia przed i miesiąc po zabiegu - widoczna poprawa owalu twarzy, zagęszczenie i poprawa sprężystości skóry oraz wyraźna redukcja ,,chomiczków,,

Nici liftingujące PDO Multi Screw

to dwie nici Mono splecione ze sobą w "warkocz", który okręcony jest spiralnie na igle. Dzięki takiej budowie w trakcie zabiegu nić wkręca się w tkankę w sposób przypominający wkręcanie śruby. Umożliwia to uzyskanie efektu zdecydowanego uniesienia skóry i tkanki podskórnej i jeszcze większą produkcję kolagenu.

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu nasiękowym z użyciem 10 nici.

Stan po wszczepieniu nici PDO Multi screw - zdjęcia przed i dzień po zabiegu - widoczny efekt wygładzenia bruzd nosowo-wargowych, w następnym etapie nici będą mieć działać rewitalizująco na skórę.

Nici liftingujące 4D i 6D

to najnowszej generacji wielokierunkowe nici COG, wyposażone w mikroskopijne haczyki umieszczone odpowiednio w 4 lub 6-wymiarowej projekcji wokół nici, co maksymalizuje stabilny efekt liftingu i rewitalizację skóry. Nici liftingujące 4D i 6D są idealne do podnoszenia i wzmacniania luźnej, zwiotczałej skóry, pozycjonując ją w jej naturalnej pozycji. Efekt liftingu jest długotrwały i widoczny natychmiast po zakotwiczeniu nici.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Cennik:

Nici rewitalizujące PDO Mono 10 sztuk              600 zł.

Nici liftingujące PDO Multi screw 10 sztuk        700 zł.

Nici liftingujące PDO 4D 4 sztuki                         700 zł.

Nici liftingujące PDO 6D 4 sztuki                        800 zł.

IMG_1181.jpg
IMG_0145.jpg
IMG_1191.jpg